пʼятниця, 14 червня 2013 р.

Керамічна флористика: міфи, історія походження

Мабуть сьогодні вже всі захоплені світом рукоділля чули про цей вид творчості, хоча ще роки 2-3 тому, мистецтво створення квітів з глини було чимось таємничим, і лише злегка торкалося стопами свого шляху до середець митців. Тоді на просторах ін-нету я й на трапила на його сліди)
Зараз я би хотіла вам розказати трохи більше, ніж у нас якось негласно прийнято вважати.
Почнемо з міфів) За версією однієї з фірм, що активно займається цим напрямком, мистецтво керамічної флористики походить з Японії, і йому щось не більше 20 років. Звідти воно було завезене до Росії, а потім перекочувало вже в Україну і т.д. Також серед майстрів набагато більш розповсюджений термін саме “керамічна флористика”, а про “холодну порцеляну” (що мене подекуди дивує) деякі навіть не чули, а є такі, що й чули, але 2 ці поняття між собою не пов’язують, хоча це один з напрямків КМ.
Отже тепер трохи історії. Точних витоків ми вже не знайдемо, така вже природа часу, але наблизитись до них можемо) Наразі в Європі побутує 2 варіанти історії походження КМ, перший вказує на часи вікторіанської Англії, де при королівських дворах кухарі напружували свої думки задля створення якнайвитонченіх страв, таким чином були винайдені тістові скульптури, а що може бути роматичнішим ніж квіти?) (хоча про кулінарну флористику зараз ми також чуємо і бачимо неймовірні шедеври з мастіки) Другий вказує на Аргентину, де ніби вперше якісь диваки  змішали кукурудзяний крохмаль, клей, масло і гліцерин, виліпили з нього квіти, а по зовнішній схожості текстури, напівпрозорості виробів назвали його порцеляною, а холодною, тому  що глина не набирається тепла від рук, коли з нею працюєш і залишається стабільної температури. Отож бо подрожуючи англомовними сайтами ви навряд нашкребете щось щодо керамічної флористики, а за запитом cold porcelain ви можете знайти багато цікавого.
Дякую за увагу, і якщо подобається мій допис - слідкуйте, далі буде більше і цікавіше)

Приклади моїх робіт
Немає коментарів:

Дописати коментар