субота, 22 червня 2013 р.

Керамічна флористика. Напрямки. Глина.
Коли до мене приходять на заняття 50 % відвідувачів впиваються очима в вироби і зголошують, що на виставках раніше бачили абсолютно не такі реалістичні квіти, але презентувались вони як керамічна флористика. Що ж це? Тому я не втомлююсь пояснювати, що керамічна флористика (так якось історично склалося), принаймні за моїми висновками поділяється на 2 напрями: реалістична та декоративна. Жодний з цих напрямків не можна виділити як кращий, чи цікавіший взагальному, кожемен обирає те, що до його душі та рукам ближче)


Головним визначником того, до якої групи належатимуть ваші вироби є матеріал, тобто в нашому випадку глина з якою ви ліпитимете свої шедеври. Вироби, що нагадують ніби пап’є маше, трохи шереховаті на дотик, як керп-сатин, дуже легкі, і лункі і виглядають як мультяшні малюнки - то є декоративна флористика і робляться вони з так званих легких глин, або ще звуться вони зефірними. Це і розкручена Claycraft by Deco, і глина Hearty від японського виробника Padico, Fimo Airlight. Глини справді схожі на зефір дуже тягучі, пористі і неймовірно легкі в роботі, якщо у вас багато ідей, а часу вобріз - сміливо купуйте пачку такої глини, вона не така тендітна, і тому побутові предмети з легкістю замінять вам стеки, а техніка роботи з нею доступна справді кожному не вимагає особливих зусиль, качаєте з інтернету урок і робите собі в задоволення, правда розраховуйте, що глина дуже тонко не розкотується, тому витрати матеріалу досить великі.

Приклади
Навідміну від цього напрямку реалістична флористика вимагає і “реалістичних” зусиль. Чим вона мене саме і приваблює, адже кожен виріб то є справжнє мистецтво, він забирає куди більше часу, вимагає точності і обережності рухів, уваги і моторики. Завдякі такій копіткій роботі і можливостям глини народжуються квіти які ви з легкістю сплутаєте з живими. Глини - саме ті, що називають холодною порцеляною  дуже пластичні, однорідні, щільні і пружні, піддатливі і структура їх дозволяє розкотувати до найтонших станів, так що вони просто світяться і тим додають ще більшого відчуття реальності пелюсткам. А загальний огляд глин, інформацію, які де за скільки, ви зможете прочитати у наступному моєму повідомленні. Дякую за увагу)

Приклади реалістичної флористики (роботи нашої студії)


Немає коментарів:

Дописати коментар